Previous
Next
Previous
Next

פיתוח ועיצוב מוצרים

"טדי פרויקטים בעיצוב" הינו סטודיו לעיצוב ,תכנון ופיתוח מוצרים עבור ארגונים, חברות יצרניות ויזמים פרטיים. 

בסטודיו שמים דגש על עיצוב חדשני, שימושי ונגיש תוך מתן דגש לחוויית המשתמש במקסימום ביצועים.

עבודה

בסטודיו מיישמים את כל תהליכי פיתוח ועיצוב המוצר ,משלב אפיון הצורך והרעיון דרך פיתוח צורני – הדמיות פוטוראליסטיות, מודלים תלת מימדים ותכנון המוצר לייצור.

שירותים

לקוחות

שאלות נפוצות

למי מתאים השירות של מעצב תעשייתי? יזמים פרטיים, חברות יצרניות וארגונים עם רעיון וחזון שרוצים להוציא אותו לפועל. בשלב הראשון המעצב נפגש עם הלקוח ושואל על הרעיון או המיזם. לנו בתור מעצבים חשוב מאוד לאפיין את הצרכים של הלקוח ורק לאחר מכן להתחיל לעבוד. בעבר, תהליך עיצוב המוצר היה תהליך משני בהפקת המוצר, כיום חברות רבות מציבות אותו כתהליך המרכזי בפיתוח, החברות מבינות שהנראות של המוצר זה הדבר הראשון שהקונה הפוטנציאלי שופט ומחליט לפיו אם להרים מהמדף ולקנות את אותו מוצר או להשאיר אותו, היום הקונים רוצים חוויה מלאה ברכישת מוצרים, מרגע החזקת המוצר ועד איך ייראו הגימורים של המוצר בצידו.

מתוך הרעיונות שלכם אנחנו מעצבים מוצר שיתאים לכם וללקוחות שלכם.

תהליך פיתוח ועיצוב מוצר

אז מה כולל הליך הפיתוח והעיצוב? כפי שכבר הבנתם, לפני שאנחנו מתחילים לעבוד חשוב לנו מאוד להבין קודם כל את הצרכים של הלקוח. מייד לאחר שהבנו ואפיינו את צרכיו, אנחנו עורכים מחקר על המוצר. אחרי המחקר אנחנו מתחילים להכין שרטוטים ראשוניים ובסופם בונים אב טיפוס ראשוני שעליו אנו עורכים בדיקות. לאחר פיתוח המוצר אנו מתרכזים במראה שלו, החל באילו צבעים הוא ייצבע ועד איך הוא יעמוד על המדף בחנות. הפרטים הקטנים חשובים לנו. חשוב לציין שמרגע בניית האב טיפוס ועד המוצר הסופי המון דברים משתנים ולא בהכרח שכך ייראה המוצר בסוף התהליך. אחד הדברים שאנחנו שמים עליו דגש בעיצוב הוא חווית המשתמש. אנו מאמינים כי חווית המשתמש הינה ערך מרכזי בעיצוב המוצר.

כיום, כדי  להצליח לא ניתן להתפשר בנושא העיצוב. הרבה פעמים יזמים מגיעים אלינו לאחר שפיתחו את המוצר שלהם אבל ניסו "לחסוך" בתהליך העיצוב. התוצאה שהם מגיעים אלינו איתה היא שהמוצר שהם פיתחו והשקיעו בו כל כך לא הצליח. המוצר נכשל מכיוון שהם דילגו על השלב הקריטי של העיצוב. אנו מסבירים להם שנראות המוצר הוא מעין הפנים של הפיתוח, המראה החיצוני הינו הדבר הראשון שהקונה הפוטנציאלי נחשף אליו. לכן הליך זה קריטי בפיתוח המוצר.

 

פיתוח מוצר הוא תהליך שמתחיל ברעיון לפתח, לעצב ולייצר מוצר. הרעיון לפיתוח מוצר לרוב מגיע מחברות יצרניות או מיזמים פרטיים שעולים על צורך צרכני למוצר שקיים בשוק אך יש צורך לשפר, לשדרג או לייעל אותו כמו גם לפתח מוצר חדש שלא קיים בשוק אך הטכנולוגיה שלו קיימת או  טכנולוגיה חדשה ליישום במוצר חדש    

מי שנעזר במפתח מוצר הן חברות יצרניות והן יזמים פרטיים נעזרים, בתהליך המלא של פיתוח מוצר ועיצובו, או בחלק ממנו, כל אחד מסיבותיו שלו. יזמים פרטיים ובעלי פטנטים  פונים לחברות המתמחות בפיתוח ועיצוב מוצר כי לחברות אלו יש את הניסיון והידע שצברו בנושא הן כדי לקדם אותם אל הייצור והן כדי להתמודד עם האתגרים שבדרך. 

פיתוח מוצרים הוא תהליך שמתחיל מהרגע בו מזהים צורך למוצר חדש בר קיימא ועד להעברתו לייצור סדרתי. התהליך כולל מספר שלבים שכול אחד מהם דורש ידע, ניסיון ולא פחות חשוב גם גמישות ודינאמיות. זו הסיבה שגם חברות יצרניות גדולות וגם יזמים פרטיים נעזרים בחברות שהליבה העסקית שלהן היא פיתוח מוצרים ועיצובם.

השלבים של פיתוח מוצר כוללים:  

  1. אפיון צרכי הלקוח- בדיקות עומק לגבי הצורך של הלקוח במוצר
  2. אפיון המוצר עצמו ואופן השימוש בו- בשלב זה מרכזים את כל הדרישות שיש מהמוצר לכדי בסיס עבודה.
  3. פיתוח קונספט למוצר – פיתוח הרעיון ברמה העיצובית וברמה ההנדסית, כולל תכנון הנדסי
  4. ייצור אבטיפוס- כולל שינויים ושיפורים בתכנון עד לתוצאה המבוקשת.
  5. בניית תיק מוצר עבור תהליך הייצור

ליווי והפקה של הייצור עולל איתור יצרניים רלוונטיים וסגירת הייצור איתם.

נתחיל מהעובדה שיש מעצב מוצר ויש מעצב מוצר תעשייתי והמקצועות האלו חופפים בחלק מהתהליך אך אינם זהים לחלוטין. ההבדל הגדול ביניהם נמצא בשלב הפיתוח. בעוד שמעצב מוצר תעשייתי נכנס לתמונה כבר משלב אפיון המוצר ולאחר מכן גם בפיתוחו ועד להכנתו לייצור בכמויות, מעצב מוצר עוסק בחלק העיצובי בלבד והוא אינו כולל את שלב הפיתוח. החלק המשותף בין עיצוב מוצר לבין עיצוב מוצר תעשייתי הוא החלק של תכנון המוצר- החל מהסקיצות, דרך ההדמיות ועד הפיכת המוצר למודל תלת ממדי.

מעצבים במהותם מעצבים מוצרים בין אם הם פיזיים ובין אם הם דיגיטאליים. ההבדל בין מעצב מוצרים תעשייתי לבין מעצבים אחרים כמו מעצב פנים, מעצב אופנה, או מעצב תכשיטים, הוא בסוג המוצרים אותו הוא מעצב (מוצרים פיזיים שיש בהם ממד משמעותי של חדשנות שעונה על צורך), בידע הרלוונטי שלו בנושא, באנשים איתם הוא עובד (מהנדסים), בחומרים בהם הוא משתמש ובטכנולוגיות ייצור שונות בהם הוא נעזר. מעצב מוצר תעשייתי עושה שימוש בטכנולוגיות של הזרקת פלסטיק, עיבוד שבבי, עיבוד מתכות ומשטחי מתכת.

עיצוב מוצר הוא שלב אחד מתוך מספר שלבים הנעשים תחת עיצוב מוצר תעשייתי. השלב שבו מעצבים את המוצר מתרכז בוויז'ואל שלו –  איך הוא יראה, באיזה צבעים הוא יהיה, מאיזה חלקים הוא יהיה. כל מה שקשור לנראות של המוצר נמצא בחלק הזה של התהליך. השלב הזה נעשה באמצעות סקיצות, הדמיות תכנון ובניית מודלים. עיצוב מוצר הוא אומנם שלב אחד, בלתי נפרד, מעיצוב מוצר תעשייתי אך הוא יכול לעמוד גם בזכות עצמו. כשהוא נעשה כחלק מעיצוב מוצר תעשייתי, הוא נעשה אחרי איפון צרכי הלקוח, אפיון המוצר ואופן השימוש בו. אחרי עיצוב המוצר, מגיעים החלקים האחרים שהם המשכם של העיצוב מוצר התעשייתי והם כוללים את התכנון ההנדסי, את בניית תיק המוצר עבור הייצור ואת הליווי של ההפקה והיצור כולל איתור יצרנים רלוונטיים.

דילוג לתוכן